Asukohad

Milline oli see veekogu, mis hea inimese südant rõõmustas?
Kas merelaht, jõekäär või lõputu ulgumeri? 
Meie laevad asuvad Tallinnas ja Tartus
Tallinn

 

33rerrmeretakso Gundel – paadi rendi hind alates €190.(1tund) Kajutis istekohti 10 külalisele. Laeva kapten ei toimeta talitust. Teenus saadaval mai-oktoober. Võimalik tellida peielaud
m/s NORDEA – laeva rendi hind alates 290€(1.5 tundi). Laeva mahutavus on 20 inimest. Laeva kapten ei toimeta talitust. Võimalik tellida peielauda
Teenus on saadaval mai – oktoober
m/s LULU – laeva rendi hind alates €390 (1,5 tundi). Laeva mahutavus on 36 inimest. Laeva kapten ei toimeta talitust. Võimalik tellida peielauda.
Teenus saadaval aastaringselt

 

Tartu
m/l Signild – hinnad alates €390 . Laeval on võimalik tellida peielaud. Jõelaev, mahutavus 25 in.
Saadaval juuni-sept. Laeva kapten ei korralda talitust.

Mälestuseks kaart

• Mälestuseks viimasest suurest reisist jääb merekaart, kus märgitud merematuse tseremoonia koordinaadid.
• Lisavõimalus: Foto ja videosalvestused tseremooniast.

Seadus – pigem eelista merd

Kas kadunukese tuha tohib veekogusse visata?

Vastab Rene Reisner, Keskkonnaministeeriumi veeosakonna juhataja:
Ükski seadus sellist tegevust ei keela ega anna selleks ka otseselt mingit luba. Seega tuleb siin käituda oma parema äranägemise järgi ja mõistuse piires.

Siiski tuleks arvestada, et ranna ääres selline talitus ei pruugi kaaskodanikele moraalsetel või eetilistel kaalutlustel meeldida. Seetõttu tuleks tuha vette puistamisel valida paadiga merele või jõele linnast eemale minek, kus on tagatud privaatsus.

Teenused

Soovitused

Vees lahustuv urn

Paljud inimesed puistavad tuha urnist vette. Sellisel juhul ei ole tarvis spetsiaalset urni, sobib krematooriumist pakutud urn. Vajalik tähele panna, et urn peab olema avatav.
Kui soovite urni uputada, tuleb valida loodussõbralikust materjalist või vees lahustuv urn.

Matusetalitus videona

Merematus võib toimuda väga tagasihoidlikult ainult lähedaste pereliikmete ringis, tseremoniaalse matusetalitusena või kaugelt saadetud tuha merre matmisena ilma omaste kohalviimiseta, millest laeva meeskond teeb foto- või videojäädvustuse.

Kui Sa kasvad üles mere ääres, siis Sa veedad palju aega silmapiiril laiuvat horisonti vaadates. Sa ootad põnevusega, mida lained võivad tuua – ja kuhu meri võib Sind viia. Kuni Sa ühel päeval avastad, et oled elanud terve elu kahe koha vahel, saabumispaiga ja lahkumiskoha vahel.

– kirjanik Andrew O’Hagan