Hinnad

Näidispaketid ja teenuste hinnakiri.

Hinnad

Optimaalne tuha puistamise tseremoonia merel kestab kokku 1-1.5 tundi, sisaldab reisi sadamast viimase rännutee lähtekohta ja tseremooniat. Soovi korral võime aidata teil organiseerida peale talitust peielaua.

Kergema ülevaate saamiseks koostasime mõned näidispaketid
Pakett - Tallinnas, kuni 10 in. - alates €190

Pakett sisaldab tuhamatuse korraldust ainult kõige lähedasematele inimestele.
Sisaldab: kuni 10 inimest, sõidame Suure Merereisi viimasesse lähtekohta, kestus kuni 1 tund, laev avatud 15 min enne väljumist. Saadaval Tallinnas. Ei sisalda tseremoonia korraldust. Võimalik tellida peielaud laevale
Tähelepanu: hinnad sõltuvad valitud laevast ja ürituse kestusest. Vaata valikuid siin >>>

Pakett - Tartus, kuni 25 in. - alates €350
Pakett sisaldab tuhamatuse korraldust pereliikmete ja lähedaste sõprade ringis
Sisaldab: mahutavus kuni 25 inimest, sõidame Suure Reisi viimasesse lähtekohta Emajõel, kestus kuni 1.5 tundi, laev avatud 30min enne väljumist. Saadaval  Tartus. Ei sisalda tseremoonia korraldust.
Pakett - Tallinnas, 12 - 150 in. - alates €290
Sisaldab: sõit Suure Merereisi viimasesse lähtekohta, laevad on privaatselt teie käsutuses, peielaua korraldamise võimalus . Laevad asuvad Tallinnas, teenus on saadaval Tallinna lahel.
Tähelepanu: hinnad sõltuvad valitud laevast ja ürituse kestusest. Vaata valikuid siin >>>
Pakett - Ilma tunnistajateta - alates €550
Võib juhtuda, et soovid hea inimese tuhaurni mereteele saata, kuid ise ei saa saatma tulla. Laevameeskond toimetab talituse vastavalt instruktsioonidele. Võimalik juurde tellida talituse foto- või videosalvestus, mis Teile saadetakse.
Peielaud laeval - alates €15/in
Näidispakett:
Kanapuljong ja lihapirukad või soolane liha ja kalavalik
Maitsevesi/mahl/ kohv/tee
Pits kanget lahkunu mälestuseks, võib asendada ingverijoogiga (alkovaba)
10-20in. hind €19/in
21-30in. hind €17/in
Alates 31in. hind €15/in

Küsige laiendatud menüüvalikut.

Veejumala lepitusnaps - alates €4/in
Pits rummi ‘
viin Moe
ingverijook (alkovaba)
Fotograaf - alates €270
Ilus mälestus lahkumistseremooniast on pildid või video, mis saab jagada sõprade ja lähedastega, kes ärasaatmisele ei saanud ise kohale tulla. Võimalus saada pildimaterjal failina või klassikalisel kujul fotopaberil.
Dekoratsioonid, lilled, kaunistused
Dekoratsioonid, lilled, biolagunevad pärjad, kaunistused. Küsi pakkumist.

Merematus

Merematus on ilus ja väärtustav viis, kuidas oma lähedasele head teed öelda

Krematsioon on tänapäeval ilus ja üha enam väärtustatud matmisviis. Tuhastamine on ka traditsiooniliste matuseteenuste odavam alternatiiv, kuna sellega ei kaasne näiteks haua ülalpidamiskulusid. Mere ääres on alati võimalus rahuneda ja meeles pidada lahkunud lähedast.

Tuha puistamise talitusega merel austame endiseid meremehi, vaba maailmamerd ihkavaid hingesid või loodusesõpru, kelle viimane soov on olnud tuha puistamine vetevoogudesse. Tihti tehakse seda suurte liinilaevade pardalt, kuid erineva taustaga kaasreisijate juuresoleku tõttu võib tekkida eetilisi probleeme.

Privaatne merereis on austus lahkunule ja ilus mälestus lähedastele.

Pärg vees peale tseremoonia lõppu.
Tuha puistamine merele.

Merematus

Tuha merre heitmise tseremoonia

Vettematmised on teada juba esiajaloolisest ajast loodusrahvaste rituaalidena. Tänapäeval on kogu maailmas lahkunu tuha merre või mõnesse teise looduslikku veekokku puistamine saanud osaks nüüdisaegsest tuhastusmatusekombestikust, peamiseks põhjuseks lahkunu viimane soov.

Matused merel on sümboolne viis rändurihingega inimese saatmiseks avaratele maailmameredele lõpmatu vabaduse ja seikluste otsingule. Eesti rannikumerel on läänesuunaline hoovus, mis viib kadunukese tuha läbi Taani väinade suurde maailma.

Laeva kapten valib rahuliku koha soodsate tuule- ja hoovuse tingimustega. Tuha võib urnist merre puistada või uputada urn. Merematuse asupaigas on ilus tava heita merre lilli ja loodussõbralikest materjalidest pärgi.

Teenused

Soovitused

Vees lahustuv urn

Paljud inimesed puistavad tuha urnist vette. Sellisel juhul ei ole tarvis spetsiaalset urni, sobib krematooriumist pakutud urn. Vajalik tähele panna, et urn peab olema avatav.
Kui soovite urni uputada, tuleb valida loodussõbralikust materjalist või vees lahustuv urn.

Matusetalitus videona

Merematus võib toimuda väga tagasihoidlikult ainult lähedaste pereliikmete ringis, tseremoniaalse matusetalitusena või kaugelt saadetud tuha merre matmisena ilma omaste kohalviimiseta, millest laeva meeskond teeb foto- või videojäädvustuse.

Mälestuseks kaart

• Mälestuseks viimasest suurest reisist jääb merekaart, kus märgitud merematuse tseremoonia koordinaadid.
• Lisavõimalus: Foto või videosalvestused tseremooniast.

Seadus – pigem eelista merd

Kas kadunukese tuha tohib veekogusse visata?

Vastab Rene Reisner, Keskkonnaministeeriumi veeosakonna juhataja:
“Ükski seadus sellist tegevust ei keela ega anna selleks ka otseselt mingit luba. Seega tuleb siin käituda oma parema äranägemise järgi ja mõistuse piires. ”

Siiski tuleks arvestada, et ranna ääres selline talitus ei pruugi kaaskodanikele moraalsetel või eetilistel kaalutlustel meeldida. Seetõttu tuleks tuha merre puistamisel valida paadiga merele minek, kus on tagatud privaatsus.

Kui Sa kasvad üles mere ääres, siis Sa veedad palju aega silmapiiril laiuvat horisonti vaadates. Sa ootad põnevusega, mida lained võivad tuua – ja kuhu meri võib Sind viia. Kuni Sa ühel päeval avastad, et oled elanud terve elu kahe koha vahel, saabumispaiga ja lahkumiskoha vahel.

– kirjanik Andrew O’Hagan